سه شنبه, ۰۴ آبان ۱۴۰۰
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

دست تشکل های صادراتی را برای همکاری با هدف توسعه صادرات می فشاریم

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مجتبی خسروتاج در دیدار با انجمن صادرکنندگان کالاهای صنعتی و معدنی، با اشاره به مهم‌ترین پروژه‌هایی که در سال‌جاری برای توسعۀ صادرات کالا و خدمات تهیه شده است گفت: حدود 80 پروژه در سازمان توسعه تجارت ایران طراحی شده که از اعضای انجمن دعوت می‌کنم در پروژه‌های "متنوع سازی محصولات صنعتی صادراتی"، "متنوع‌سازی بازارهای هدف صادراتی"، "رقابتی کردن محصولات" و .... مشارکت داشته باشند. همچنین اعضای انجمن می‌توانند در پربارکردن مطالب و تهیۀ پیشنهادات اجرایی برای کمک به صادرات، نیز مواردی را بیفزایند.

در ادامه برخی از اعضای انجمن از طراحی اقداماتی که برای توسعۀ بازار عراق و افزایش صادرات تدارک دیده شده است سخن گفتند و همچنین بعضی از موانع بر سرراه ورود به بازار عراق مطرح و مقرر شد با توجه به برنامۀ هیات اعزامی به عراق، در اردیبهشت ماه سال‌جاری، نمایندۀ انجمن نیز هیات را همراهی کند تا در جلساتی با مسئولین این کشور مشکلات مطرح و چاره جویی شود.

موضوعاتی همچون صادرات خدمات مشاوره حقوقی، صادرات برق، موانع تجاری‌سازی صنایع دانش بنیان، موانع سر راه سرمایه گذاری، تولید و صادرات مشترک و تجارت تهاتری نیز از دیگر موارد مورد بحث در جلسه بود.

در این نشست که تعدادی از مدیران سازمان توسعه تجارت ایران و همچنین هیات مدیرۀ انجمن صادرکنندگان کالاهای صنعتی و معدنی نیز حضور داشتند، مقرر شد انجمن در خصوص چشم انداز آتی محصولات صنعتی خوش آتیه و دارای بازار و اقداماتی که برای توسعه و متنوع سازی محصول و بازار می توان انجام داد، پیشنهادات خود را در قالب کارگروه های میزهای کالایی و کشوری در سازمان توسعه تجارت ایران ارائه نماید.

 تاریخ انتشار:1396/02/19

بمنظور افزودن نظر کلیک کنید
  • موردی یافت نشد