شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

برگزاری نخستین جلسۀ میز خودرو و نیرو محرکه

نخستین جلسۀ میز خودرو و نیرو محرکه در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، نخستین جلسۀ میز بررسی راهکارهای توسعه صادرات محصولات میز خودرو و نیرو محرکه با حضور نمایندگان بخش خصوصی و صاحب‌نظران و تجار این صنعت به همت سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

در این نشست قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر ظرفیت‌های بالای تولید در این صنعت اظهار داشت: هدف‌گذاری 500 میلیارد دلاری در حوزۀ خودرو و نیرو محرکه صورت گرفته که با هم‌فکری تشکل‌ها و بخش خصوصی در پی راهکار رسیدن به این هدف هستیم.

خسروتاج افزود: از منبع بودجه سال 96 به واحدهای تولیدی با اولویت تولیدات صادراتی یارانۀ سود تسهیلات تعلق خواهد گرفت و همچنین برای پرداخت جوایز و مشوق‌های صادراتی، حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و پرداخت بخشی از هزینه‌های صدور ضمانت‌نامه و بیمه‌نامه‌های صادراتی تسهیلاتی اعطا خواهد شد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت از تشکل‌ها خواست الزامات توسعۀ صادرات محصولات خود را مشخص کرده و برنامه‌ریزی مدون برای صادرات انجام دهند و در مقابل اطمینان داد که سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان دستگاهی فعال در راستای توسعۀ صادرات، مطالبات صادرکنندگان را به صورت جدی پیگیری خواهد کرد.

در ادامه نمایندگان تشکل‌ها با طرح مشکلاتی مانند نقل و انتقال ارز، عدم ارائه تسهیلات ارزان قیمت، تخصیص یارانه به حمل و نقل، اهمیت به نقش نمایشگاه‌ها و ایجاد فضای مناسب برای شرکت در نمایشگاه‌های تخصصی به ارائه راهکار پرداختند.

در پایان مقرر شد جلسۀ بعدی حداکثر ظرف یک ماه آینده با موضوع گزارش پیگیری های انجام شده در جهت رفع مشکلات مطرح شده تشکیل شود.

گفتنی‌ است، بازار هدف عمده محصولات خودرو و نیرو محرکه شامل کشورهایی چون عراق، افغانستان، کشورهای CIS، شمال و شرق آفریقا است.


تاریخ انتشار:1396/04/12

بمنظور افزودن نظر کلیک کنید
  • موردی یافت نشد