شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

برگزاری نخستین جلسۀ میز محصولات شیلات و آبزیان

نخستین جلسۀ میز محصولات شیلات و آبزیان در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، نخستین جلسۀ میز محصولات شیلات و آبزیان با حضور نمایندگان بخش خصوصی، صاحب‌نظران حوزۀ شیلات و تجار این صنعت به همت سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

مجتبی خسروتاج، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اهمیت تعامل و همفکری با بخش خصوصی در راستای توسعه صادرات محصولات شیلات و آبزیان گفت: با توجه به بالا بودن ظرفیت کشور برای توسعۀ این بخش از صنعت، هدف‌گذاری کمی را در سطح تشکل‌ها و شرکت‌ها دنبال می‌کنیم تا با در نظر گرفتن الزامات و مجموع اقداماتی که باید صورت بگیرد، بتوانیم به رشد حداقل 25 درصدی دست یابیم.

خسروتاج با اعلام مساعدت همه جانبۀ سازمان توسعه تجارت در رفع موانع بر سر راه توسعۀ صادرات، از صادرکنندگان خواست با طرح مشکل و ارائۀ راهکار برای رسیدن به نتیجۀ مطلوب کمک کنند.

در این نشست صادرکنندگان موضوعاتی نظیر بالا بودن قیمت تمام شدۀ محصول، تعرفه‌های بالای تخلیه و بارگیری در بنادر، ضعف در فرآوری محصولات آبزیان به دلیل نبودن ارزش افزوده، بازنگری در پوشش‌ بیمه‌ و بالا بودن نرخ سودهای بانکی به عنوان مهم‌ترین چالش‌های این صنعت در بخش صادرات عنوان کردند و ضرورت ایجاد پایانۀ تخصصی صدور محصولات شیلات در استان بوشهر را مورد تأکید قرار دادند.

با توجه به مطالبات صادرکنندگان، مقرر شد در راستای تسریع در امر صادرات و ایفای به موقع تعهدات صادرکنندگان در قبال خریداران خارجی بایستی کلیۀ دستگاه‌های اجرایی دست‌اندرکار از جمله سازمان دامپزشکی کشور نسبت به کاهش زمان ارزیابی و صدور مجوزای بهداشت اقدام نمایند.

گفتنی است، عمده‌ترین بازار هدف صادرات شیلات و آبزیان ایران، کشورهای امارات، ویتنام، چین، روسیه و عراق است.


تاریخ انتشار:1396/04/11

بمنظور افزودن نظر کلیک کنید
  • موردی یافت نشد