شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

نخستین جلسۀ میز ماشین‌سازی و تجهیزات

اولین جلسۀ میز ماشین‌سازی و تجهیزات با حضور بخش خصوصی در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، اولین جلسۀ میز ماشین‌سازی و تجهیزات به منظور بررسی چالش‌های پیش روی صادرکنندگان، نمایندگان بخش خصوصی و کارشناسان و صاحب‌نظران این صنعت و رئیس کل سازمان سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

خسروتاج پس از تشریح فعالیت‌های اخیر سازمان توسعه تجارت ایران در چارچوب تغییرات صورت گرفته و در راستای توسعۀ صادرات غیر نفتی گفت: ساز و کار ورود صنعت ماشین‌سازی به بازارهای جهانی برای صادرات، از دیگر کالاها متفاوت است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای افزایش سهم صادرات ماشین‌آلات و تجهیزات افزود: با همفکری مدیران ذیربط، سرمایه‌گذاری 600 میلیون دلاری برای صادرات ماشین آلات و تجهیزات صورت گرفته است.

کمالی اردکانی نیز با ارائۀ خلاصه‌ای از عملکرد میز ماشین‌سازی و تجهیزات اظهار داشت: مهم‌ترین مأموریت میزها رصد مشکلات و مسایل صادرکنندگان است که برای پیشبرد اهداف، نیازمند همکاری و تعامل با سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها هستیم.

گفتنی است، آمار صادرات ماشین‌آلات و تجهیزات در دو ماهۀ اول سال 1396 به حدود 75 میلیون دلار رسیده است که این آمار در مقایسه با آمار مشابه سال گذشته حاکی از رشد قابل توجه در صادرات این اقلام است.


تاریخ انتشار:1396/04/04

بمنظور افزودن نظر کلیک کنید
  • موردی یافت نشد