جمعه, ۰۲ فروردین ۱۳۹۸
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

تغيير شرايط ذخیره سازی کالاهای اساسی

گروه اقتصادي: معاون توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از این پس ذخیره سازی کالاهای اساسی به نحوی خواهد بود که در شرایط بحرانی تامین کالا با مشکل مواجه نشود.
 
مجتبی خسروتاج درباره تنظیم بازار کالاهای اساسی در شرایط بحران با بیان این‌که براساس قانون انتزاع بخشی از وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جدید به وزارت جهاد کشاورزی واگذار می‌شود تصریح کرد: از این رو تنظیم بازار و سیاست گذاری در زمینه کالاهای اساسی کشاورزی در بخش تولید و توزیع به وزارت جهاد کشاورزی واگذار می‌شود. وی ادامه داد: از ابتدای سال آینده وزارت جهاد کشاورزی باید در این زمینه و تامین کالاهای اساسی در شرایط بحران سیاست‌گذاری کند.

خسروتاج با تاکید بر این‌که آنچه که در ماه‌های قبل در این زمینه انجام شده این است که ذخیره سازی کالاهای اساسی به میزان لازم و با آمادگی برای مواجهه با شرایط بحرانی انجام شود، گفت: هر زمان در بازار نیاز به دخالت دولت باشد ذخیره سازی‌ها آزاد شود. معاون توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این‌که بازار ما در چارچوب عرضه و تقاضا فعالیت می‌کند اظهار کرد: خود واحدهای تولیدی و بنگاه‌ها در بازار حضور داشته و کالاها را توزیع می کنند و نقش دولت در بازار به حداقل رسیده است.

 

وی با بیان این‌که میزان ذخیره سازی کالاهای اساسی از این پس به نحوی خواهد بود که در شرایط بحران‌زده به لحاظ تامین کالا مشکلی وجود نداشته باشد، بیان کرد: ولی سیاست‌های کلی به این سمت حرکت می‌کند که بخش خصوصی نظیر تولیدکنندگان و توزیع کنندگان پررنگ شود. به گفته خسروتاج ، حضور و دخالت دولت از این پس صرفا در زمانی اتفاق می افتد که بخواهیم بازار را کنترل کنیم آن هم در شرایطی که بر اثر تقاضای زیاد و تورم به مصرف‌کننده فشار وارد شده و دولت خواهان کاهش این فشارها بر مصرف‌کنندگان باشد.

معاون توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان با تاکید بر این‌که ذخیره سازی انجام شده ولی تا زمانی که نیاز نباشد دولت دخالتی نمی‌کند، بیان کرد: در نهایت هر چند از ابتدای سال آینده تنظیم بازار کالاهای اساسی کشاورزی در دست وزارت صنعت، معدن و تجارت نیست اما طی چند ماه اخیر با توجه به تجربه بحران بارش برف در شمال کشور ذخیره سازی‌ها به نحوی انجام می شود که هیچ گاه در شرایط بحرانی تامین کالا با مشکل مواجه نشود

بمنظور افزودن نظر کلیک کنید
  • موردی یافت نشد