یکشنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۱
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

قائم مقام وزیر صنعت: آماده حمایت از بخش خصوصی هستیم

وزارت صنعت، معدن و تجارت آماده حمایت و همکاری برای حضور شرکت های بخش خصوصی در کشور ترکمنستان است.
به گزارش خبرنگار شانا، مجتبی خسرو تاج، قائم مقام وزیر صنعت در اولین همایش صدور کالا، خدمات فنی و مهندسی صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به کشور ترکمنستان اظهار کرد: امروز تمامی متولیان امر آماده حمایت و پشتیبانی از صادرات خدمات فنی و مهندسی به عنوان یک الزام هستند.
خسروتاج افزود: سیاستهای اقتصاد مقاومتی ایجاب می‌کند که با برنامه‌ریزی، تولید ملی شکل گرفته و بازارهای جدید پیش بینی شود.
وی ادامه داد: متاسفانه بخش بزرگی از ظرفیتهای رقابتی کشور از دست رفته و باید تلاش کنیم بازارهای جدیدی را برای مقصدهای صادراتی خود در تمام زمینه‌ها فراهم کنیم.
قائم مقام وزیر صنعت گفت: یکی از سیاستهای خروج از رکود تورمی بحث توسعه صادرات است که باید به سمت صادرات غیرنفتی با شتاب بیشتری حرکت کنیم.
وی تصریح کرد: بنگاهها و شرکتهای کشورمان می‌توانند حضوری فعال در بازارهای بین‌المللی داشته باشند، در این مسیر وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌تواند به عنوان یک پشتیبان در کنار فعالان بخش خصوصی نقش آفرین باشند.

ادامه دیدگاه (0) کلیک: 2185

آمادگی ایران برای صادرات محصولات غذایی به روسیه

تهران / واحد مرکزی خبر / علمی و فرهنگی 1393/06/18
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تحریم های غرب علیه روسیه؛ از آمادگی ایران برای صادرات محصولات غذایی به روسیه خبر داد.
مجتبی خسروتاج در حاشیه همایش صنعت پخش در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: روسیه در زمینه واردات میوه و سبزیجات تازه، مواد غذایی و مواد گوشتی با تحریم برخی کشورهای اروپایی مواجه شده است و ایران یکی از کشورهای همسایه روسیه است که در این اقلام مزیت دارد.
وی افزود: در حال حاضر چه در بخش مرغ و تخم مرغ و چه در بخش محصولات غذایی یا میوه و سبزیجات تازه ظرفیت داریم اما چون زیرساخت های حمل و نقل و بانکی فراهم نیست صادرات به روسیه در این شرایط امکان ندارد.
خسروتاج گفت: از تشکل های صادراتی خصوصی خواسته شده است برای حضور فعال در بازار روسیه اقدام کنند اما نباید توقع داشته باشیم یکباره جهش آنچنانی در صادرات این محصولات رخ دهد چون پشتیبانی و ظرفیت سازی که باید در بخش حمل و نقل، تخلیه و بانکی صورت گیرد از طرف روس ها با کندی مواجه است.
صدا و تصویر دارد

دیدگاه (0) کلیک: 2158

اصناف در تحقق سياست‌های اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارند

مجتبی خسروتاج گفت: نظام توزیع ما شفاف نیست و با کمک اتحادیه‌ها و اصناف باید مشکلات را پیدا کرده و آن را حل كنيم.
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از شاتا، مجتبی خسروتاج در نشست اصناف و اقتصاد مقاومتی گفت: از فرمایشات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی4 محور به بازرگانی داخلی مرتبط است و اصناف در این زمینه می توانند نقش کلیدی داشته باشند.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت افزود: نظام توزیع ما شفاف نیست و با کمک اتحادیه ها و اصناف باید مشکلات را پیدا کرده و آن را حل كنيم.

خسروتاج  بر آموزش واحدهای صنفی تاکید کرد و گفت: استفاده از تجربیات جهانی و حل مشکلات مالیاتی و ارزش افزوده باید با کمک خود اصناف اتفاق بیفتد.

مجتبی خسروتاج اضافه کرد: برترین سرمایه اقتصاد نیروی انسانی است و باید امیدوار باشیم با همین سرمایه فضا برای تحقق اقتصاد مقاومتی مهیا شود.

در ادامه رییس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید تشکلهای صنفی مشارکت فعال و موثری در تولید داشته باشند و تولید افزایش یابد و فضای کسب و کار و قوانین در بخش خصوصی اصلاح شود.

ادامه دیدگاه (0) کلیک: 2354