یکشنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۱
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

دفاع قائم مقام وزیرصنعت از وام 25 میلیونی خرید خودرو/ سهم چینی ها از بازار خودرو ایران چقدر است؟

  اکوفارس: گفت و گویی با حضور مجتبی خسروتاج، موسی غنی نژاد، فرشاد فاطمی، احمد دوست حسینی، یحیی آل اسحاق، ابراهیم بهادرانی و احمد عزیزی در مورد مشکلات اجرای طرح وام 25 میلیون تومانی خودرو.
محمد عدلی: بسته اقتصادی دولت که قرار است برای شش ماه به تحریک تقاضا کمک کند، وارد مسیر اجرایی شده است. اختصاص اعتبار برای تقویت قدرت خرید و تحریک تقاضا در این بسته با فروش اقساطی خودرو آغاز شد. بسته اقتصادی دولت در این بخش تنها 6 روز دوام آورد تا دولت با تامل بیشتری برای اجرای بخش های دیگر آن پیش برود.

ادامه دیدگاه (1) کلیک: 4639

تحلیل عملكرد صادرات غیرنفتی در 6ماهه اول سال جاری

راهکار ارزی وزارت صنعت برای صادرات

قائم‌مقام وزیر صنعت با تشریح عوامل کاهش تجارت خارجی در نیمه اول سال جاری، گفت: دولت با افزایش حسابگرانة نرخ ارز می‌تواند منجر به رونق صادرات در نیمه دوم امسال شود.
مجتبی خسروتاج با بیان اینکه هیچ یک از سیاست‌های اقتصادی دولت طی دو سال گذشته، ضد صادراتی نبوده است، گفت: طی دو سال اخیر، هیچ یک از سیاست‌های اقتصادی دولت بر علیه صادرات نبوده یا ترمزگیری پیش روی صادرات نگذاشته، این در حالی است که حتی مقررات نیز به گونه‌ای اصلاح شده است که در جهت تسهیل صادرات و توسعه آن باشد.

ادامه دیدگاه (0) کلیک: 3285

فراخوان شرکت‌های ایرانی برای همکاری با طرف‌های اتریشی

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

با توجه به توافقات دو کشور جمهوری اسلامی ایران و اتریش برای برپایی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در هفته‌های آتی، بدین‌وسیله از کلیۀ شرکت‌های فعال در روابط اقتصادی با اتریش (یا علاقمند به همکاری)، خواسته می‌شود حداکثر ظرف یک هفتۀ آینده چنانچه در انجام همکاری‌‌های دوجانبۀ اقتصادی با مانع و مشکل مقرراتی روبرو هستند یا در انجام همکاری، به پشتیبانی و حمایت از سوی دولت‌ها نیازمندند، مراتب را به سازمان توسعۀ تجارت، معاونت تنظیم روابط ادارۀ کل بازرگانی اروپا و آمریکا، اعلام کرده و تصویر از درخواست فوق‌الذکر را به معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت به شماره نمابر 88925345 ارسال کنند.

دیدگاه (0) کلیک: 9081

بخشنامۀ وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص نظارت دقیق‌تر و جلوگیری از صدور و تمدید کارت بازرگانی برای افراد فاقد صلاحیت حرفه‌ای

نظر به گزارش‌های واصله از دستگاه‌های اجرایی در مورد صدور کارت بازرگانی برای اشخاص فاقد شرایط قانونی و با عنایت به ضرورت رعایت قوانین و مقررات مربوط به صدور و تمدید کارت بازگانی در جهت صیانت از حقوق دولت، مقتضی است بر انطباق شرایط متقاضیان صدور و تمدید کارت بازرگانی با مادۀ (3) قانون مقررات صادرات و واردات و آیین‌نامۀ اجرایی آن، به‌گونه‌ای نظارت نمایید تا از صدور و تمدید کارت برای افرادی که فاقد صلاحیت حرفه‌ای در زمینۀ تجارت هستند، خودداری گردد.

ادامه دیدگاه (0) کلیک: 3565

دخالت اجرایی دولت، پاشنة آشیل تجارت

در چند سال گذشته تحریم‌های ظالمانة غرب علیه ایران حتی با کمترین آسیب‌ها به کاهش صادرات نفت و به دنبال آن کاهش درآمدهای ارزی دولت انجامید. اگرچه دولت قبل با درآمدهای بالای حاصل از فروش نفت می‌توانست زیربنای اقتصاد ایران را بسازد و فرصت‌سازی کلانی را در راه توسعة اقتصادی ایجاد کند اما متأسفانه منابع درآمد فروش این ثروت ملی بدون استفادة بهینه از آن و بدون سرمایه‌گذاری در امور عمرانی و زیربنایی از بین رفت.

ادامه دیدگاه (0) کلیک: 2782